Microsoft Hololens 2 Standart Edition (360STKGG0008MH2STD)

Marka : Microsoft
İndirim Oranı : %2 İndirim
KDV Dahil : $8,400.00
İndirimli : $6,825.00  + KDV
KDV Dahil : $8,190.00

Microsoft Hololens 2 standart edition karma gerçeklik gözlüğü fiyatı, satın alma yöntemleri ve özellikleri

ADET

Artır Azalt

Microsoft Hololens 2 Standart Edition Fiyat, Satın alma Yöntemleri ve Özellikleri

Microsoft Hololens 2 karma gerçeklik gözlüğü de en nihayetinde son kullanıcı fiyatıyla satışa sunuldu. Microsof Hololens 2, artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojilerini bir arada sunma kabiliyetiyle, karma gerçeklik gözlüğü kavramını dünyaya kazandıran ilk akıllı gözlük olma unvanını da taşıyor. Hololens 2 bir takım iyileştirme ile birlikte çok daha geniş görüş alanı, daha iyi el ve mimik kontrolü ve daha ergonomik bir tasarım ile satışa sunuldu. Hololens için çeşitli oyunlar geliştiren Microsoft Hololens 2‘de tamamen ticari müşterileri hedeflemektedir. Bir tasarımda ya da eğitimde kullanılmak üzere geliştirilmektedir. Gözlüğün farklı bir versiyonu ise Amerikan ordusu için özel olarak geliştirilmektedir.

 

Şeffaf holografik lensler ile görüntü sağlayan Hololens 2 kaliteli görüntü oluşturması için 2k çözünürlüğe ve 3:2 görüntü oranına sahip olarak tasarlanmıştır. Hololens’te 16:9 olan görüntü oranının 3:2 yapılmasındaki temel nedenlerden birisi hologramlarında etrafında dönerken görüntü kaybı oluşmasını engellemektir. Holografik yoğunluk ise radyan başına 2.5k dan fazla olacak şekildedir. Göz takip sistemi sayesinde görüntü oluştururken 3B göz pozisyonu için görüntü optimizasyonu yapmaktadır. 2 adet kızıl ötesi kamere ile göz takibi yapılmaktadır.

Başlıkta göz takibinde kullandığı 2 adet kızılötesi kameraya ek olarak 4 adet görünür ışık kamerası yer almaktadır. Bu kameralar ile çevre algılaması yapılmaktadır. Çevresel algılama için kullanılan iç ölçüm ünitesi (IMU) ivme ölçer, jiroskop ve manyetometreden oluşmaktadır. Bunlara ek olarak çevresel algılamada kullanılan 1MP (ToF) uçuş zamanı derinlik sensoru yer almaktadır. Bu sayede nesnelerin gerçek dünyaya tam olarak yerleştirilmesi sağlanmaktadır. Başlık 6 DoF dünya merkezli pozisyon takibi yaparak hareketleri tam olarak algılamaktadır.

Hololens 2 karma gerçeklik gözlüğü toplam 566g ağırlığa sahiptir. Tasarımının verdiği avantaj sayesinde önce ya da arkada herhangi bir şekilde ağırlık fazlalığı hissedilmemektedir. Kolay bir şekilde ayarlanabilen başlık başa kolayca oturmaktadır. Gözlük kullanıcıları için gözlük önüne inen vizör sayesinde herhangi bir ek donanıma ya da gözlüğü çıkarmaya gerek kalmamaktadır. 5 kanallı mikrofonu sayesinde sesli komutları gürültülü ortamlarda bile rahatlıkla algılamaktadır. Kulaklıkta takılabilen başlık üzerinde yer alan uzamsal dahili hoparlörleri sayesinde kulaklık kullanma ihtiyacına gerek olmadan etkili bir şekilde ses sağlamaktadır.

 

Hololens 2 artırılmış gerçeklik başlığı işlem gücünü üzerinde yer alan Qualcomm Snapdragon 850 Compute Platform yonga setinden almaktadır. Buna ek olarak ikinci nesil özel üretilmiş holografik işleme ünitesi yer almaktadır. Sistem belleği olarak düşük güç tüketimi ve LPDDR4 belleklerden daha performanslı olan 4GB LPDDR4x DRAM kullanılmaktadır. Gözlük hafıza ihtiyacı 64GB’lık UFS 2.1 (evrensel flash hafıza) ile karşılanmaktadır. Hızlı veri paylaşım seçeneklerinden olan WiFi 802.11ac 2x2 ve Bluetooth 5.0 bağlantı kabiliyetlerine sahiptir. Kablolu bağlantı işlemleri USB Type-C portu üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Microsoft’un resmi sitesinde yer alan bilgilere göre aktif kullanımda 2-3 saat güç sağlayacak bir bataryaya sahip olduğu bilgisini elde ediyoruz. USB PD hızlı şarj özelliğine sahip olması da çok kısa sürede tekrar kullanıma hazır hale geleceği anlamını taşımaktadır. Batarya lityum pillerden oluşmaktadır.

 

Microsoft Hololens 2’nin getirdiği en önemli özellikler eller serbest bir şekilde kullanılmasıdır. Hem el hareketlerini algılaması hem de sesli komut verilmesi sayesinde kullanımı çok daha rahat hale gelmektedir. Ekstra bir kontrolcü donanıma gerek kalmadan gözlük rahatlıkla kullanılabilmektedir. Göz takip sistemi sayesinde metin okumalarında sayfa sonuna gelindiğinde sayfanın kaydırılması gibi özellikler gözle kontrol desteği de sağlamaktadır.

 

Microsoft Hololens 2 Teknik Özellikler:

İşlemci Seti : Qualcomm Snapdragon 850 Bilgi İşlem Platformu

RAM : 4 GB LPDDR4x DRAM

Hafıza : 64 GB UFS 2.1   

Ekran : Saydam Holografik lensler

Görüş Açısı (FoV): 52 derece

Çözünürlük : 2k

Görüntü Oranı : 3:2

Kamera : 4 adet görünür ışık kamerası, 2 adet kızıl ötesi kamera

Video ve Fotoğraf : 8-MP fotoğraf ve 1080p30fps video kaydı

Ses : Dahili uzamsal kulaklık ve 5 kanallı mikrofon

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR