Playstation 5 PS5 En Uygun Fiyatla Satın Al
Playstation 5 PS5 En Uygun Fiyatla Satın Al
Playstation 5 PS5 En Uygun Fiyatla Satın Al

Playstation 5 PS5 En Uygun Fiyatla Satın Al

4,84
Marka : Sony
İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : ₺14.409,59(KDV Dahil)
İndirimli : ₺12.806,74(KDV Dahil)

Playstation 5 (PS5) en uygun fiyat, satın alma yöntemleri ve özellikleri:

Playstation 5 PS5 en ucuz fiyatla satın alın.

Playstation 5 PS5 fiyat, satın alma yöntemleri ve özellikleri:

 

 

 

PS5 fiyat olarak önceki modellerinden biraz pahalı olsa da PS4 oyunlarını da destekleyeceği için oyuncuların  hızla cihazlarını yeniletecek gibi görünüyor. Sony firması playstation markası ile oyunculuğun son 25 yılına etki etmiştir. 11 Haziran’da gerçekleştirilen “Future of Gamig” yani oyunculuğun geleceği etkinliğinde playstation 5 iki farklı sürümü ile tasarımı tanıtıldı. Playstation 5 özelliklerine baktığımızda ilk fark edilen tasarımda risk alındığıdır. Tasarımların her ikisi de dikey olarak yapılmış durumdadır. Görünen duruma göre tasarımlar arasında sadece blu-ray okuyucu farkı bulunmaktadır. Tasarımda alışılan mavi ve siyah renklerin aksine beyaz bir tasarım görünmektedir. Beyaz ve mavi ışıklı tasarım birçok kişi tarafından beğenilmektedir. Tasarımın dik olarak tanıtılmasına rağmen yatay olarak da kullanılabilecektir.

Playstation 5 fiyat olarak şimdiye kadar ki en pahalı modeli olduğunu söyleyebiliriz. Tanıtımında birçok oyun içi görüntüye yer verilmiştir. Daha güçlü grafikler ve kısa süren yükleme ekranı beklemeleri gösterilen tanıtımın bir saatlik kısmı yeni oyunların tanıtılmasına ayrıldı. Birçok oyun konsolu için çıkış oyunları düşük olsa da playstation 5 güçlü oyunlarla çıkış yapmaktadır. GTA 5’in de geliştirilmiş ve güçlendirilmiş bir versiyon ile geleceği duyuruldu. İlk tanıtımı gerçekleştirilen ve merakla araştırılan oyunların bazıları şu şekilde;

 

 

 

 

  • Spider-Man: Miles Morales,
  • Hogwarts: A Dark Legacy
  • God of War: Ragnarok
  • Final Fantasy XIV
  • Call of Duty: Black Ops Cold War
  • Devil May Cry 5
  • Deathloop
  • Five Nights at Freddy's
  • Fortnite.

Playstation 5 eski nesil oyunlarla uyumlu olarak piyasaya sürülecek yani eski oyunları bitirmeyi beklemeden playstation 4 modelini satarak playstation 5 satın almak isteyenlerde sıraya girebilecek. Mevcut sanal gerçeklik özellikleri ile uyumlu olmakla birlikte geliştirilmiş bir VR deneyimi de bizleri bekliyor olacak. Playstation 5 ışın izleme teknolojisi ile daha gerçekçi grafikler sağlayacak. Playstation 5 tanıtılırken beraberinde bir kulaklıkta tanıtıldı. Bu sayede kulaklıkla oyun oynamayı sevenler için mükemmel bir deneyim olacak ve kulaklık gürültü engelleme özelliğine sahip olacak. Özel üretilmiş olan ses yongası televizyonda dahi 3 boyutlu bir ses deneyimi sunmaktadır. Güçlendirilmiş SSD’si ile oyunların bekleme ekranlarında süreyi saliselere düşüreceğini belirtmektedir.

Playstation 5 teknik özellikleri ise oldukça güçlü bir platform olduğunu göstermektedir. AMD Zen 2 mimarisi üzerinde 8 çekirdekli, 3.5 GHZ hızında özelleştirilmiş işlemcisi RDNA 2 GPU ile desteklenen platform 16GB’lık GDDR6 RAM bellekler ile desteklenmektedir. Hafıza olarak 825 GB SSD’si ise özel olarak güçlendirilmiş bir SSD olduğu belirtilmektedir. Artan oyun boyutlarını karşılayabilmesi için NVM2 SSD portu ile hafıza kapasitesi arttırılabilecek. Plastation4 oyunları için USB HDD desteği sağlanmaktadır. Görüntü olarak 4K ve 120hz görüntüyü desteklediği kesin olarak bilinmektedir. Ancak 8K görüntüyü destekleyeceğine dair de haberler bulunmaktadır.

 

 

Playstation 5 ile birlikte gelen 2 lensli kamera ile 1080p kalitede görüntü toplanabiliyor. Bu da oyun yayını yapmak isteyenler için mükemmel bir imkan sağlamaktadır. Playstation 5 ile birlikte DualSense oyun kollarının yanı sıra bir de kumanda gelmektedir. Oyun dışı internet gezintilerinde deneyimi kolaylaştırmak için üretilmektedir. DualSense oyun kontrolcüleri üzerinde sesli komutlar ve mikrofon kullanımı için bir mikrofon bulunmaktadır. Bu da oyun içi konuşmalarda daha etkili bir iletişim sağlamaktadır. DualSense kontrolcüleri ile yüksek hissiyat geleceği vaat edilmektedir. Ayrıca geliştirilen şarj istasyonu sayesinde de iki kontrolcü aynı anda şarj edilebilmektedir.

Playstation 5 ne zaman çıkacak sorusuna ise resmi açıklama ile cevap vermek gerekir. 19 Kasım 2020’de Türkiye’de satışa sunulacak Playstation 5 için belirlenen fiyat 8,299₺ olarak duyurulmuştur. Sony firmasının yetkilileri fiyatın maliyetler ve mali sorumluluklara göre değişiklik gösterebileceğini belirtmektedir. Playstation 5 fiyat konusunda da birçok alanda beklentileri karşılamaktadır. Sunması beklenen güçlü özellikleri ile kıyaslanan fiyatı kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmaktadır.

Playstation 5 ‘i en uygun fiyatıyla 360avm.com web sitemizden satın alabilirsiniz. Oyun konsolları ve VR cihazları için Türkiye satışı gerçekleştiren 360AVM firmamız şimdi de playstation 5 bekleyenlere de ürün tedariği gerçekleştiriyor.

 

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR