Valve Index Full Kit - Metaverse PC VR Sanal Gerçeklik Gözlüğü Seti (360STSGG0017SYHVI)

Marka : Valve
İndirim Oranı : %8 İndirim
KDV Dahil : $2,880.00
İndirimli : $2,200.00  + KDV
KDV Dahil : $2,640.00

Valve Index PC VR Sanal Gerçeklik Gözlüğü Setini En Uygun Fiyatla Satın Alın.

ADET

Artır Azalt

Valve Index PC VR Sanal Gerçeklik Gözlüğü Setini En Uygun Fiyatla Satın Alın.

 

PC/bilgisayar destekli VR gözlükler arasında, ekran yenileme hızı, görüş alanı, yeni nesil baz istasyonları ve kumandalarıyla ön plana çıkan Valve index VR sanal gerçeklik gözlüğü setinde daha gerçekçi VR deneyimleri oluşturmak için görsel, işitsel ve ergonomik teknolojiler zorlandı. 

Valve index görüntü netliği sadece çözünürlükten ibaret değildir. VR'da net ve rahat bir şekilde görebilmenize katkıda bulunan birden fazla özellik vardır.

 

Optimize edilmiş piksel tasarımı

Başlıkta bulunan çift 1440 x 1600 RGB LCD'lerle OLED'den %50 daha fazla alt piksel gösterilir ve bu da aynı bedelle daha net görüntüler oluşturur. OLED'e kıyasla 3 kat daha iyi doluluk oranıyla "ekran kapısı" etkisi azaltılır.

 

Yüksek kare hızı

Geriye dönük 90 Hz uyumluluğuna sahip 120 Hz modu ve deneysel 144 Hz modu vardır. Yüksek kare hızı çok daha gelişmiş gerçeklik ve optik konfor, ayrıca daha uzun ve konforlu oyun oynayabilmenizi sağlar.

 

Oldukça düşük bozulma

Valve Index ekranlarında 0,330 ms - 0,530 ms (kare hızına bağlı) arasında azaltılmış aydınlatma süresi vardır. Bu özellik sayesinde ayaktayken kafanızı hareket ettirdiğinizde bile görseller oldukça net görünmeye devam eder. Bu, ilk nesil bilgisayar VR başlıklarına göre beş katı bir iyileşme demek.

 

 

İnce ayarlanmış lensler gözün tam hareket kabiliyetini karşılayacak şekilde en net ve geniş görüşü sağlar.

 

Optimize edilmiş görüş alanı

Görüş alanını iyileştirmenin en iyi yöntemi lenslerin pozisyonunu mümkün olduğunca gözlere yakın tutmaktır. Ayarlanabilir IPD (göz bebekleri arasın uzaklığı) ve göz ferahlığı (lensle göz arasındaki mesafe), yüzünüz için görüş alanını optimize edebilmenize imkân tanır. Bütün bu özellikler, çifte unsurlu lensler ve eğik optikler sayesinde bu başlık standart kullanıcılar için HTC Vive'a kıyasla 20° daha fazla görüş alanı sağlar.

 

Eğik optikler

Valve index VR başlığındaki ekranlar kullanıcının gözlerine düşey olarak monte edilmek yerine açılı olarak monte edilmiştir. 5 derecelik dışa doğru eğiklik, iç ve dış görüş alanını dengeler.

 

 

Yenilikçi kulak dışı ses çözümü sürükleyici bir ses ve konfor için tasarlandı.

 

Sürükleyici harici ses

Daha doğal bir ses tecrübesi için tasarlanan Valve Index'in hoparlörleri kulaklara dokunmaz ve bu sayede ses, kulağın ve kafanın dışındaki geometri ile etkileşime girer. Böylece sesler, kafanızın içinden gelmek yerine sanki çevrenizden geliyormuş gibi olur.

 

Uzun süren konfor

Fiziksel temas olmayacağı için uzun saatler boyunca kulağınız ısınmadan konforlu bir şekilde oyun oynayabilirsiniz. Ayrıca her hoparlörün konumunu da size en uygun olacak şekilde değiştirebilirsiniz.

 

Düz ultra yakın dinleme hoparlörleri

Valve Index'te yer alan kompozit petekli panele sahip hoparlörler 180 derecelik dağılma deseninde tam frekans aralıklarını verir. Bu sayede farklı kulak ve kafa yapılarına sahip herkesin dinleme zevkine hitap ederken ses kalitesinden taviz vermez.

 

 

Başlığın ergonomisi bütün kafa ve yüz tiplerine göre tasarlandı.

 

Her kafa için ayarlanabilir

Valve Index'i kafanızın boyutuna, yüzünüzün açısına ve kulak pozisyonunuza göre ayarlayabilirsiniz. Bütün bu ayarlamalardan sonra görsel tecrübenizin ince ayarlarını yapmak için IPD'nizi (göz bebekleri arasındaki uzaklık) ve göz ferahlığınızı değiştirin.

 

Anti mikrobik kumaş

Kafanıza ve yüzünüze dokunan yumuşak yüzeyler yüksek kaliteli dokuma anti mikrobik bir kumaştır, yumuşaktır ve temizlemesi kolaydır. Ergonomik olarak tasarlanan dolgusu sayesinde baskı eşit ve rahat bir şekilde dağıtılır.

 

Çabuk değiştirilebilir yüz lastik şeritleri

Bu başlıkta kullanılan değiştirilebilir yüz lastiği manyetik bir arayüze sahiptir. Bu nedenle kolayca temizlenebilir ve diğer şeritlerle değiştirilebilirdir. Yedek parça piyasasını farklı modlar ve çözümler geliştirmeye devam ediyoruz. İlgili teknik özelliklerini yakında açıklayacağız.

 

 

 

Yaratıcılardan ve modder'lardan oluşan bir şirket olduğu için geliştiricilerin de deney yapmasına olanak tanımak istediler.

 

Kameralar

Valve Index başlığında bilgisayar görüşü için yapılan stereoskopik, global obtüratör RGB kameraları yer alır ve bu sayede yüksek kaliteli stereoskopik görüş sağlar.

  

Ön genişleme yuvası

3 adet USB 3.0 Type-A yuvasına sahip ön kompartıman yaratıcılar ve değiştiriciler için tasarlandı.

 

 

Valve index Teknik Özellikleri:

Ekran Çözünürlüğü: 2 x 1440x1600 RGB LCD

Ekran Yenileme Hızı: 90Hz – 120 Hz – 144 Hz (deneysel)

Görüş Alanı (FOV): Maksimum 130°

Takip Teknolojisi: SteamVR 2.0

Kumandalar: Parmak hareketleri takibi yapabilir. Kavrama kuvveti tespiti ile sanal nesnelerin tutulmasını sağlar.

 

Valve index PC/bilgisayar Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 10, SteamOS, Linux

RAM: 8 GB+

GPU: NVIDIA 970+ veya AMD RX480+ (Boş bir DisplayPort gereklidir, HDMI desteklenmemektedir)

CPU: Çift çekirdekli ve Hyperthreading'e sahip olanlar ya da daha iyisi

 

USB: 3.0+ (başlık kameraları için)


Ekran Tipi
Dual 3.4" diyagonal
Çözünürlük Toplamı
2880 x 1600
Görüş Açısı
130° FOV
Yenileme Hızı
144 Hz
Ağırlık
501-1000gr
Bluetooth
Var
Wi-Fi Standartı
Wi-Fi® 802.11a/n/ac (5 GHz)
Dahili Mikrofon
Var
AUX Ses Çıkışı
Var
Dahili Hoparlör
Var
DisplayPort
Yok
HDMI
Yok
USB
Var
Görüntü Yansıtma
Yok
Kullanım Alanı
İşletme
Uyumlu Platform
Kişisel Bilgisayar
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR