Varjo XR-3 Karma Gerçeklik Başlığı (360STKGG0007VXR3)

Marka : Varjo
İndirim Oranı : %14 İndirim
KDV Dahil : $16,800.00
İndirimli : $12,030.00  + KDV
KDV Dahil : $14,436.00

Varjo XR-3 Karma Gerçeklik Başlığı Fiyatı, Özellikleri ve Satın Alma Yöntemleri

ADET

Artır Azalt

Varjo XR-3 Fiyatı, Teknik Özellikleri ve Satın Alma Yöntemleri:

Varjo, görüş alanı genişletilmiş, kafa bandı yenilenmiş, içten dışa izleme kabiliyeti kazandırılmış ve yeni iyileştirmelere sahip XR-3 karma gerçeklik başlığı, artık yıllık abonelik seçenekleriyle satın alınabilir.

 

 

Varjo XR-3 en önemli gelişmeyi arttırılmış görüş alanında görüyoruz. Görüş alanı yatay 115 derece olarak arttırılmıştır. Arttırılmıştır diyoruz çünkü bir önceki modellerde yatay görüş alanı 87 dereceydi. Varjo görüş alanını arttırmakla kalmadı. Her göz için iki ekran kullanılan Varjo XR-3’de daha gerçekçi bir deneyim sağlanmaktadır. Ortada yer alan odak ekranının piksel yoğunluğu derece başına 70 PPD olarak arttırıldı. Odaklanma ekranı 27 dereceye 27 derece olarak yerleştirilmiştir ve göz başına 1920 x 1920 px çözünürlük sunmaktadır. Odak ekranı çevresinde kalan görüş alanını sağlayan ekran ise 300 PPD yoğunluğunda 2880 x 2720 px çözünürlükte görüntü sağlamaktadır.

 

Odak ekranı olarak uOLED ekran kullanılırken çevresel ekran LCD panelden oluşmaktadır. Varjo XR-3 ekranlarının her ikisi de 90hz yenileme hızında çalışmaktadır. Firma görüntü renklerinin sRGB renk uzayı ile 99%, DCI-P3 renk uzayı ile %93 uyumlu olduğunu da ürün özellikleri arasına yerleştirmiştir. Başlık otomatik IPD ayarlaması yaparak göz arası mesafe uyumunu sağlamaktadır. IPD ayarlaması 59mm ile 71mm arasında yapılmaktadır. İnside-out yani içten dışa izleme teknolojisinin eklenmesi başlığın hareketleri ek donanım gerektirmeden algılayabileceği anlamına gelmektedir. Takip teknolojisinde pozisyon takibi için SteamVR™ 2.0 izleme sistemi de başlıkla birlikte kullanılabilmektedir. Başlık ayrıca göz takip teknolojisine de sahiptir. Bu sayede odak alanı çok daha net bir görüntü sağlamaktadır. Başlık dış ortam izlemesi için LiDAR sensörü kullanmaktadır. Karma gerçeklik gözlüklerinde bir ilk olan bu yöntem sayesinde gerçek dünyaya nesnelerin daha yüksek doğrulukta yerleştirileceği öne sürülmektedir. LiDAR ve RGB füzyon yöntemi ile karma gerçeklik kabiliyeti 40cm ile 5metre aralığında çalışmaktadır.

 

Varjo XR-3 kutu içeriğine baktığımızda XR-3 karma gerçeklik başlığı yanı sıra kullanımda gerekli olan 2 kulaklık adaptörü, 2 güç kaynağı ünitesi ve 6 elektrik fişi (2’şer adet), temizlik bezi ve Varjo Referans Manuel’i yer almaktadır. Varjo XR-3 kendi başına çalışan bir karma gerçeklik gözlüğü değildir. Bu nedenle bir bilgisayara bağlanmalı ve gücünü bilgisayardan alması gerekmektedir. Ses bağlantıları ise 3.5mm mikrofon destekli ses jakı üzerinden sağlanmaktadır.

Varjo XR-3 sahip olduğu el takip sistemi Ultraleap Gemini (v5)’dir. El takip sistemi sayesinde ekstra kontrolcü kullanımına gerek kalmadan kendi ellerinizle yüksek doğrulukta kontrol imkanı sağlamaktadır. Başlık karma gerçeklikte ultra düşük gecikme süresinde 12MP ve 90Hz video geçişi sağlamaktadır. Karma gerçeklik alanında en iyi gözlükler arasında yer alan Varjo XR-3 fiyat azaltmak için sanal gerçeklikte Varjo VR-3 ile kullanıcılarına daha düşük fiyatla ulaşmaktadır.

 

Varjo XR-3 kullanmak için gelişmiş bir bilgisayara ihtiyacınız var. Sağlanan tüm özellikleri karşılaması için gerekli olan PC özellikleri firma tarafından minimumlar ve önerilenler olarak yayınlanmıştır. Gerekli olan PC için en az 8 çekirdekli işlemciler önerilmektedir. (örnek: Intel Core i7-7700k ve AMD Ryzen 7 2700X) firma önerisi ve daha etkili performans için Premium 8 çekirdekli işlemciler tercih edilmelidir. GPU olarak ise minimum NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti ya da NVIDIA Quadro RTX 6000 tercih edilmelidir. 32GB hafıza ve en az 2 GB depolama alanına ihtiyaç duymaktadır. Bunlara ek olarak bağlantıların yapılabilmesi için 2 adet DisplayPort 1.4 ve 2 adet USB-A 3.0 / 3.1 portlarının bilgisayarda olması gerekmektedir. Bilgisayarın 64bit Windows 10 işletim sistemine sahip olması gerekliliği ise son bilgisayar kriteri olarak belirtilmiştir.

Varjo XR-3 ile birlikte Varjo aboneliği alınması da gerekmektedir. Birinci sınıf iş yazılımları kullanılması için gereklidir. Ürün fiyatına 1 yıllık abonelik ücreti dahildir. 2 ya da 3 yıllık abonelik seçenekleri de mevcut olup, talep etmeniz durumunda iletişim numaramızdan ya da eposta adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR